Zajmuję się głównie ceramiką artystyczną. W 1995 ukończyłam z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Edukacji Wizualnej – dyplom z malarstwa w pracowni Romy Hałat.
W 1997-98 odbyłam roczne studia podyplomowe w Kunsthøgskole i Bergen w Norwegii na wydziale ceramicznym.
W 1998 rozpoczęłam pracę jako indywidualny projektant pod marką Cerama Studio.
Obecnie mieszkam i tworzę w Zgierzu.
Od początku swojej pracy z ceramiką przeszłam przez wszystkie techniki. Zaczynałam od gliny nisko wypalanej, poprzez kamionkę aż do porcelany, którą cenię najwyżej. Taka droga twórcza pozwoliła mi na doskonalenie moich umiejętności artystycznych i rzemieślniczych w pełnym zakresie eksperymentów i doświadczeń z materiałem.
Rozpoczęłam pracę z ceramiką cyklem płaskorzeźb w opracowanej przeze mnie technice odlewu w piasku krzemionkowym oraz cyklem dużych obiektów rzeźbiarskich w których starałam się połączyć dwa materiały – kamionkę z szamotem i porcelanę.
Stopniowo dochodziłam do estetyki którą operuję obecnie. Po latach doświadczeń opanowałam technikę pracy z najtrudniejszym materiałem – porcelaną. Daje ona niezwykłe możliwości technologiczne i estetyczne, jest jednocześnie trudna i wymagająca. Jest materiałem „z ziemi”, zabarwiona staje się nieprzezroczysta, materialna, w postaci czystej, cienkościenna jest zjawiskowo nieoczywista, efemeryczna. Jako materiał znajduje się gdzieś pomiędzy ceramiką i szkłem. Dla mnie najistotniejsza w pracy z porcelaną jest możliwość opowiadania o skrajnie różnych żywiołach – ziemi, wodzie, powietrzu w jednej pracy.
Osobną częścią mojej twórczości są obiekty rzeźbiarskie. Inspiracją do ich tworzenia jest jak zawsze natura. Łączę tutaj różne, odległe od siebie materiały: drewno przepracowane przez wodę morską, metal, porcelanę, kamionkę i nisko wypaloną glinę. Choć wykonuję je już od kilku lat ta praca dopiero się dla mnie zaczyna. Daje ona wiele możliwości eksplorowania materiałów, opowiadania o zachwytach i lękach w kontakcie z naturą. Pracując z formami użytkowymi w skupieniu i z głębokim namysłem staram się znaleźć balans między estetyką przedmiotu a jego funkcją. Hołduję zasadzie, że piękno nobilituje, że obcując z nim sami stajemy się lepsi, czerpiemy przyjemność z życia, uczymy się je celebrować. Za pomocą różnych technik utrwalam w ceramice swoją wizję otaczającego świata, moje myślenie o przedmiocie, moje pragnienie dążenia do doskonałości. Inspiruje mnie wszystko: muzyka, przyroda, przyjaciele. Sztukę i użytkowość, treść i funkcję łączę w małych formach rzeźbiarskich które realizuję w biżuterii. To także moja fascynacja nieskończonością i bogactwem form natury.
